Для здійснення роздрібного продажу алкогольних напоїв потрібна ліцензія на роздрібний продаж алкоголю. Роздрібний продаж алкогольних напоїв – діяльність з продажу алкогольних напоїв безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їхнього особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших закладах ресторанного господарства.

Ліцензія на роздрібний продаж алкоголю видається терміном на 1 рік.

За видачу ліцензії стягується держ. мито в розмірі 8 000 грн, а на території сіл – 500 грн, за кожний електронний контрольно-касовий апарат, зазначений у ліцензії. Плата за ліцензію на право роздрібного продажу тютюнових виробів стягується щокварталу рівними частинами та зараховується до місцевих бюджетів відповідно до чинного законодавства.

Для отримання цієї ліцензії необхідно надати нам такий пакет документів:

 1. Копія свідоцтва про держ. реєстрацію заявника (нотаріально засвідчена).
 2. Копія довідки з ЄДРПОУ (нотаріально засвідчена).
 3. Довідка 4-ОПП (оригінал).
 4. Нотаріально засвідчений документ про наявність місця торгівлі (договір оренди, договір купівлі-продажу, свідоцтво про право власності).
 5. Квитанція про сплату держ. мита (4 000 грн).
 6. Довідка державної податкової інспекції (за місцем провадження торговельної діяльності), що підтверджує надходження плати за ліцензію до бюджету.
 7. Реєстраційне посвідчення касового апарату (копія).
 8. Паспортні дані керівника.
 9. Банківські реквізити.
 10. Інформація про те, чи вперше видається ліцензія (термін дії попередньої ліцензії закінчується/закінчився).
 11. Номер свідоцтва про платника ПДВ, індивідуальний номер платника податку.

Вартість отримання ліцензії за допомогою наших послуг – 3 000 грн.

До вартості НЕ входить сплата держ. мита.

Термін виконання наших послуг становить 20 робочих днів з моменту надання всіх необхідних документів.

Наші послуги охоплюють:

 • консультацію з питань отримання ліцензії;
 • отримання дозволів та погоджень (пожежна частина, районна адміністрація, санітарна епідеміологічна станція);
 • підготовку необхідних документів у потрібній формі;
 • отримання ліцензії.

Одержувачам ліцензії на роздрібний продаж алкоголю потрібно знати:

 • Роздрібний продаж алкогольних напоїв здійснюється через спеціалізовані підприємства, у тому числі фірмові, спеціалізовані відділи підприємств із універсальним асортиментом продовольчих товарів, а також заклади ресторанного господарства.
 • Підприємство повинно мати торгове приміщення площею щонайменше 20 кв. метрів, обладнане відповідним торгово-технологічним обладнанням (вітрини, прилавки тощо), охоронною та протипожежною сигналізацією, з достатнім освітленням, опаленням та вентиляцією, а у випадках, передбачених законодавством, забезпечити умови для застосування реєстраторів розрахункових операцій, зберігання матеріальних цінностей .
 • Суб’єкту господарювання, який здійснює роздрібний продаж алкогольних напоїв, забороняється приймати для продажу та зберігання алкогольні напої від юридичних та фізичних осіб, які не мають ліцензії на виробництво або на право імпорту чи гуртового продажу алкогольних напоїв.
 • Зберігання та реалізація алкогольних напоїв, крім алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об’ємних одиниць, вироблених в Україні, дозволяється лише за наявності марки акцизного податку на пляшці чи іншій тарі відповідно до законодавства.

Обираючи наші послуги, ви в найкоротші терміни та за прийнятну ціну отримаєте ліцензію на роздрібний продаж алкоголю.